«

»

gru
03

Kołowa Wyprawa na Biegun vel Jedzenie Darmowej Pizzy

1 XII 2010r. pięcioro najwytrwalszych oraz najdzielniejszych przedstawicieli Koła wybranych z prawdopodobieństwem p zebrała się o godzinie 18.00 by wyruszyć po darmową pizzę do Rewolucji. Pod każdym względem była to wyprawa wyjątkowa, nie tylko ze względu na wyjątkowość uczestników, ale także na warunki i cel, który zamierzała zdobyć.
Początkowo towarzyszyła nam niewielka grupa innych wędrowców, którzy jednak nie podołali i odłączyli się w drodze do domu. Zacznijmy jednak od początku – Kraków w ciągu całego dnia zmieniał się w lodową pustynię – dziką i niezamieszkaną – wypędzając wszelkie objawy cywilizacji pod grubą pierzynę śniegu. Tramwaje nie jeździły, drogi były białe, a samochody co rusz wpadały w zaspy. My jednakże parliśmy wciąż na przód, pokonując tumany śniegu i wiatr wiejący z prędkościami rzędu 15 m/s po drodze wypychając jakiś samochód ze śniegu i ochoczo rozwiązując zadania z algebry pomimo rozwiązanych butów.
Lód ani śnieg, wiatr ani mróz nie zdołały nas pokonać i bez względu na pierwszeństwo Norwegów dotarliśmy na biegun nie zjadając po drodze ani psów ani osłów, za to całkiem sporo wieprzowiny już u celu wędrówki, która trwała niespełna 30 min.
Po jakimś czasie dołączyło jeszcze troje najzwyczajniej w świecie zdeterminowanych wędrowców.
Konsumpcja trwała do połowy pierwszej połowy meczu Poznań-Turyn, po czym niemal wszyscy się rozeszli.
Biegun Zdobywali (w kolejności niedeterministycznej):
Magda Soprych
Mikołaj Frączyk
Michał Milowski
Kamil Bryll
Przemek Mazur
Kasia Grygiel
Agnieszka Łupińska
Piotr Wójcik
Tomasz Kołodziejski
i flagę zatknąwszy cało powrócili.