gru

Szlachetna Paczka

Jak co roku Koło bierze udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Chcielibyśmy prosić o wsparcie wszystkich studentów i pracowników naszego Wydziału. Datki można wrzucać (do 9 grudnia 2010r.) do skrzyneczek z napisem „szlachetna paczka” stojących w lokalu Koła (p. 1008) oraz w sekretariacie ogólnym Instytutu Matematyki (p. 1118).

Pomagamy ośmioosobowej rodzinie w trudnej sytuacji. Pani Józefa (56 l.) mieszka z siódemką swoich dzieci: Elżbietą (32 l.), Agnieszką (30 l.), Krzysztofem (29 l.), Adrianem (26 l.), Rafałem (25 l.), Patrycją (16 l.) oraz Sebastianem (14 l.). Trójka z nich (Elżbieta, Agnieszka i Adrian) cierpi na chorobę psychiczną, przez co nie są zdolni do podjęcia jakiejkolwiek pracy. Pani Józefa mimo starań od dłuższego czasu pozostaje bez pracy, natomiast pan Krzysztof stracił ją 4 miesiące temu i jedyną pracującą osobą pozostaje pan Rafał. Ośmioosobowa rodzina mieszka w niewielkim trzypokojowym mieszkaniu, wymagającym podstawowego remontu. Renty przyznane chorym członkom rodziny oraz skromna pensja pana Rafała (dające łączny dochód 310 zł na osobę) nie wystarczają na wszystkie opłaty, powodując wzrastające zadłużenie. Wśród największych potrzeb wymieniana jest przede wszystkim żywność i środki czyszczące, natomiast Sebastian marzy o nowej piłce, a Patrycja o kosmetykach.

Potrzebujemy również (rzeczy mogą być używane, ale w dobrym stanie):
– odkurzacza,
– kurtek zimowych:
1. męskiej, wzrost 160 cm, typ budowy szczupły,
2. damskiej z kapturem, wzrost ok. 157 cm, typ budowy szczupłą,
3. męskiej, rozmiar XXL,
– bluzy męskiej rozmiaru M,
– spodni męskich (pas – 75-80 cm)
– obuwia:
1. męskich, zimowych traperów rozmiaru 40-41
2. męskich, zimowych traperów rozmiaru 44
3. damskich zimowych kozaków rozmiaru 40
– pomocy szkolnych (zeszyty, piórnik, plecak, przybory do pisania, flamastry)
– kołdry,
– pościeli,
– koca,
– ręczników,
– taboretów,
– piłki,
– kosmetyków.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.