«

»

maj
19

Wiosenne Konferencje 2019

Wiosna to dla studentów matematyki sezon konferencji. Takie wydarzenia to szansa na zaprezentowanie swoich naukowych wyników w postaci referatu lub plakatu, jak również spędzenie dwudzionka w towarzystwie innych matematyków. W tym roku, nasze Koło licznie uczestniczyło w trzech wydarzeniach: warszawskim DwuMIanie, wrocławskim OMatKo oraz poznańskim Obliczu.

Nie przesadzę pisząc, że w tym roku podbiliśmy scenę referatową. Spośród piętnastu nagród przyznanych za najlepsze referaty, aż dziewięć trafiło do naszych kołowiczów. Wyniki szczegółowe prezentują się następująco:

Warszawski DwuMIan:

 • Ścieżka Techniczna
  • I miejsce: Marcel Mroczek
  • III miejsce: Filip Przybycień
 • Ścieżka Statystyczna
  • III miejsce: Jan Gromko

Wrocławskie OMatKo:

 • Ścieżka Stosowana
  • I miejsce: Jan Gromko
  • II miejsce: Filip Przybycień
 • Ścieżka Teoretyczna
  • I miejsce: Jacek Kurek
  • III miejsce: Władysław Raczek

Poznańskie Oblicze:

 • I miejsce: Filip Przybycień
 • II miejsce: Marcin Oczko

Nie wolno również zapomnieć o miłościwie nam panującej pani prezes Katarzynie Krawiec, która pomimo natłoku obowiązków zdobyła trzecie miejsce w konkursie plakatowym podczas DwuMIanu. Warto również dodać, że komitet organizacyjny OMatKo wyróżnił nas jako najliczniejsze koło naukowe na konferencji. Podczas Oblicza Jacek Kurek zajął pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez OLX. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi członkowie brali również udział w organizowanych przez Politechnikę Wrocławską XVI Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Eryk Lipka zajął dziesiąte miejsce w kategorii HC, a Dawid Bucki dziesiąte w kategorii L2.

Konferencje to jednak nie tylko referaty i nauka. Mieliśmy okazję zwiedzić piękne polskie miasta i poznać wspaniałych ludzi. Wspaniale bawiliśmy się na licznych integracjach oraz podczas przerw kawowych. Takie wyjazdy to niesamowita szansa zarówno na odpoczynek jak również niezbędny networking i rozwój. Bardzo dziękujemy Władzom Wydziału za wspieranie nas w takich inicjatywach.

W każdej delegacji znaleźli się również tajni szpiedzy z komitetu organizacyjnego OSSM, którzy uważnie wszystko obserwowali. Szlifujcie zatem referaty, szykujcie plakaty, już w grudniu będziecie mieli okazję wziąć udział w naszej konferencji.