»

gru
30

Mecz Pracownicy vs Studenci – relacja

29 listopada odbył się długo oczekiwany mecz piłki siatkowej między pracownikami a studentami Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. Skład pracowników liczył 5 osób, natomiast studenci zjawili się w 9-osobowym składzie. Z tego powodu obie drużyny zgodziły się na wypożyczenie jednego zawodnika do teamu pracowników. Na trybunach zasiadało ponad 20 kibiców.

Pierwszy set rozpoczął się prowadzeniem pracowników, którego nie oddali do jego końca, wygrywając 25:18. W dużej mierze o wyniku stanowił brak zgrania między studentami i dobra gra doktorantów.
Drugi set był dużo bardziej zacięty. Przez większość seta studenci utrzymywali prowadzenie, lecz nie zdołali utrzymać go do końca seta, którego przegrali na przewagi 27:25.
Następny set był bardzo szybki i jednostronny. Pracownicy nie dali szans zdemotywowanym studentom i wygrali go 25 do 15, kończąc całe spotkanie wynikiem 3:0.

Warto dodać, że po meczu, ze względu na sporą ilość czasu, po wymianie studenta wypożyczonego do drużyny pracowników na ochotnika z trybun, studenci pozbierali się i wygrali z pracownikami 2 sety.