«

»

Wrz
27

Podsumowanie XVI Warsztatów dla Młodych Matematyków

W szesnastej edycji Międzynarodowych Warsztatów dla Młodych Matematyków wzięło udział 85 uczestników, w tym wielu z zagranicy. Mieli oni okazję między innymi wysłuchać doskonałych wykładów zaprezentowanych przez naszych zaproszonych gości, nie tylko wybitnych naukowców, ale zarazem osób potrafiących naukowo inspirować:

Vitaly Bergelson, The Multifarious Poincare Recurrence Theorem; Ergodic Ramsey Theory Course
Tomasz Downarowicz, The Simplex of Invariant Measures of a Topological Dynamical System
Tanja Eisner, Ergodic Theorems
Markus Haase, States vs. Observables – Operators in Ergodic Theory
Pavel Zorin-Kranich, Sated Systems and Multiple Ergodic Averages

Dziękujemy również pozostałym prelegentom – studentom i doktorantom:

Krzysztof Drachal, Algebro-Geometric Methods in Classical Dynamics
Dariusz Dudzik, Entropy and Pythagoras’ Theorem
Eugeniusz Dymek, Cylinder Flows with Transivity, Dicrete Orbits and Some Chaos
Mikołaj Frączyk, Characteristic Factors and Nilrotation
Maciej Gawron, Ergodic Properties of Beta Expansions
Jakub Konieczny, Applications of Ultrafilters in Ergodic Theory
Marcin Lara, Ergodic Theory and Continued Fractions
Martha Łącka, On the Connection Between Hausdorff Dimension and Bowen’s Definition of Topological Entropy
Przemysław Mazur, Ergodic Theory and Diophantine Approximation
Anna Szumowicz, Non-Archimedean Discrete Dynamical Systems
Anna Tyburska, On Recurrence and Ergodicity for Geodesic Flows on Non-Compact Polygonal Surfaces

A także autorom posterów:

Kamil Kostrzewa, Krzysztof Rosołek, Billiards Dynamic as an Example of a Chaotic System
Patrycja Kuźma, Dynamics of Three Nonlinearly Coupled Duffing Oscillators
Rafał Wieczorek, Ergodic Theorems in von Neumann Algebras
Marta Burczyk, Kamil Kostrzewa, Adam Kwela, From Classical Mechanics to Chaotic Structures
Jarosław Swaczyna, On Some Generalisations of Iterated Function Systems
Anna Tyburska, Self-Similarity Problem on Selected Classes of Dynamical Systems
Karol Hajduk, Turing Instability

Opiekę merytoryczną nad konferencją sprawowali:

Armen Edigarian
Dominik Kwietniak
Piotr Niemiec

Poza częścią naukową jak co roku nie zabrakło atrakcji towarzyskich i nie tylko (zorganizowaliśmy między innymi wieczór gier planszowych, bilard, yogę, tradycyjne zwiedzanie Krakowa oraz karaoke).

Zgodnie z tradycją naszej konferencji ostatniego dnia miały miejsce konkursy na najlepszy referat i najlepszy poster. Zwyciężyli:

Referaty:
1. Jakub Konieczny
2. Maciej Gawron
3. Przemysław Mazur

Postery
1. Anna Tyburska
2. Jarosław Swaczyna
3. Marta Burczyk, Adam Kwela, Kamil Kostrzewa

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

Jerzy Miller, Wojewoda województwa Małopolskiego
Marek Sowa, Marszałek województwa Małopolskiego
Wojciech Nowak, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Armen Edigarian, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dziękujemy osobom, które pomogły przy organizacji konferencji:

Magdalena Bera, Dawid Bieniek, Kamil Bryll, Jakub Chłędowski, Justyna Ferenc, Anita Gilarska, Michał Gil Sanchez, Kacper Łasocha, Sylwia Mazur, Przemysław Mazur, Kamil Pałka, Krzysztof Pasek, Igor Sikora, Paweł Wanat