«

»

lis
19

Szlachetna Paczka

Jak co roku Koło Matematyków Studentów UJ bierze udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Chcielibyśmy prosić o pomoc wszystkich studentów i pracowników naszego Wydziału.

Datki można wrzucać do 5 grudnia 2012 do skrzynki z napisem „Szlachetna Paczka” stojącej w lokalu Koła (p. 1008). Można również przynosić produkty z listy potrzeb.

Komu pomagamy?

Pani Małgorzata (39l.) mieszka z synem Szymonem (17l.) oraz rodzicami, Wiesławą (72l.) i Edwardem (79l.). 15 lat temu pani Małgorzata rozwiodła się z mężem alkoholikiem. W tym czasie przeszła trzy operacje z powodu raka tarczycy i cierpi na porażenie nerwu twarzowego. Chorują również rodzice: pan Edward ma raka pęcherza (z tego powodu wymaga stałej opieki), pani Wiesława – zapalenie reumatoidalne stawów, nadciśnienie i cukrzycę, a Szymon jest alergikiem. Koszty lekarstw i rehabilitacji pochłaniają znaczną część dochodu. Rodzina mieszka w małym, dwupokojowym mieszkaniu. Ich dochód stanowią: pensja pani Małgorzaty, emerytury rodziców oraz alimenty na Szymona. Po opłaceniu rachunków (1170 zł miesięcznie), rehabilitacji pani Małgorzaty (300 zł miesięcznie) oraz wykupieniu lekarstw (880 zł miesięcznie) na życie zostaje około 437 zł na osobę. Rodzina żyje skromnie, czasem nie wystarcza pieniędzy na lekarstwa. Najbardziej potrzebna jest żywność i środki czystości. Panią Małgosię bardzo ucieszyłoby nowe żelazko, to które posiadają ma już 20 lat i przetapia się w nim kabel.

Czego potrzebuje rodzina?

1. ŻYWNOŚĆ:

herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach

2. ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE:

proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło/żel myjący

3. MATERIAŁY SZKOLNE:

zeszyty, bloki, przybory do pisania, plecak

4.WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

koc, pościel, ręczniki, żelazko

W związku z tym, że Szlachetna Paczka to projekt świąteczny, chcielibyśmy podarować rodzinie drobne upominki. Pani Wiesława i pan Edward bardzo ucieszyliby się z ciepłych kapci (rozmiary: 39 i 43), a pani Małgorzata z nowego portfela. Szymon natomiast marzy o kredkach akwarelowych i cienkopisach, ponieważ uwielbia rysować.

Liczymy na Wasze zaangażowanie w realizację tego szczytnego celu i dziękujemy za wszelką pomoc.