Szlachetna Paczka

Jak co roku Koło bierze udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Chcielibyśmy prosić o wsparcie wszystkich studentów i pracowników naszego Wydziału. Poniżej opisana jest rodzina, dla której przygotowujemy paczkę. Do 7 grudnia 2011r. zbieramy pieniądze (za które chcemy kupić pralkę) oraz wszystkie rzeczy wymienione poniżej.

Datki można wrzucać do skrzyneczek z napisem „szlachetna paczka” stojących w lokalu Koła (p. 1008) oraz w sekretariacie ogólnym Instytutu Matematyki (p. 1118).

Pomagamy tej rodzinie:

Pani Irena (54 l.) mieszka razem z panem Pawłem (48 l.) oraz córką, panią Anną (35 l.) i wnukiem Adrianem (10 l.). Sytuacja rodziny jest trudna, ponieważ pani Irena nie pracuje (czeka na decyzję wsprawia przyznania renty). Pan Paweł stracił pracę 2 lata temu, gdy zaczął mu się pogarszać wzrok – ma stwierdzoną zaćmę i obecnie czeka na operację. Pani Anna jest również osobą bezrobotną, podjęcie pracy utrudnia jej niskie wykształcenie. Cała rodzina mieszka w bardzo małym, bardzo skromnie urządzonym i nadającym się do generalnego remontu mieszkaniu (nieszczelne okna, ściany do malowania, brakuje sprzętu AGD). Rodzina utrzymuje się tylko z zasiłku z MOPS-u (800 zł) oraz zasiłku rodzinnego (90 zł). Po zapłaceniu rachunków, rodzinie pozostaje niecałe 100zł na osobę. Rodzina najbardziej potrzebuje:

• Odzież:
    • Irena: kurtka zimowa/płaszcz, rozmiar: 38, wzrost: 165 cm, typ budowy: szczupła,
    • Paweł: kurtka zimowa, wzrost: 190, typ budowy: b. szczupła,
    • Anna: kurtka zimowa/płaszcz, rozmiar: 40, wzrost: 165, typ budowy: średnia,
    • Adrian: kurtka zimowa i przejściowa, spodnie, bluza, czapka, szalik, rękawiczki, wzrost: 135,
  • Obuwie:
    • Paweł: trapery zimowe, rozmiar: 45,
    • Irena: kozaki zimowe, rozmiar: 38,
    • Anna: kozaki zimowe, rozmiar: 40,
    • Adrian: trepy zimowe, adidasy, rozmiar: 36
  • Żywność trwała: herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, słodycze, kisiele, budynie, płatki śniadaniowe, koncentrat pomidorowy, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach,
  • Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący
  • Pomoce szkolne: zeszyty, bloki, kredki, farbki, cyrkiel, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania,
  • Specjalne upominki: Adrian – zabawki, klocki lego, gadżety z gwiezdnych wojen.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.