«

»

lis
22

Pierwsze Ogólnorozwojowe Seminarium Kołowe

Serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie Ogólnorozwojowego Seminarium Kołowego (OSK), które odbędzie się w czwartek 1 grudnia o godzinie 12:00 w sali 1006.

OSK to czwartkowe spotkania dające możliwość wygłoszenia referatu, a tym samym podzielenia się z innymi swoją matematyczną jak i poza-matematyczną pasją. Jako pierwszy zaprezentuje się nam Wojtek Ganczarek. Wysłuchamy referatu pt. „Podróż bez stereotypów: Iran, Górski Karabach i Abchazja autostopem”

Chętni do wygłoszenia własnego referatu mogą zgłaszać się do Magdaleny Figurskiej lub Doroty Kapturkiewicz mailowo przez formularz kontaktowy na stronie (w tytule wpisując OSK, a w treści podając temat referatu, kilka zdań o czym ma on być i preferowany termin wystąpienia) lub osobiście w siedzibie Koła.

A o tym chce nam opowiedzieć Wojtek:
„Mówi się, że podróże zagraniczne są drogie, że mogą sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi. Słyszy się, że Iran to kraj religijnych fundamentalistów, natomiast kojarzone z wojną z początku lat 90′ Górski Karabach
i Abchazja wyobrażane są jako siedliska separatystów biegających po lasach z karabinami. Obiegowa opinia o wspinaniu się na Kazbek – gruziński pięciotysięcznik – głosi, że do jej zdobycia niezbędne nam będą: lina, 3 karabinki zakręcane, namiot wyprawowy, termoaktywne ubrania z milionem membran, kask, śruby lodowe i kto wie co jeszcze. Podobno też nie da się dojechać stopem do Wielkiej Pustyni Słonej czy góry Tuszetii.
W każdym razie będę chciał Was przekonać, że to wszystko jest nieprawdą.”

Więcej o podróżach Wojtka można poczytać na jego stronie:

http://fizyk-w-podrozy.blogspot.com/p/o-stronie.html

Miłej lektury i do zobaczenia na OSK