wrz

Szkoła Letnia – relacja

Tegoroczna Szkoła Letnia odbyła się w dniach 22-27 sierpnia.

Do schroniska większość z nas dotarła w poniedziałek. Zmęczeni niemal całodzienną podróżą zostaliśmy tego dnia w schronisku. We wtorek wybraliśmy m.in. na Wielką Sowę. Jak okazało się na wieży widokowej nawet na dużej wysokości żyją osy. W środę dwójka z nas wcieliła się w Psychologów, następnie wysłuchaliśmy referatu Karola pt. „Bispektralne niezmienniki i rozpoznawanie obiektów”, a później graliśmy w piłkarzyki. W czwartek część z nas wybrała się do Sztolni Walimskich. Przemek Mazur wygłosił referat pt.„Trzy słowa o przestrzeniach Hilberta”, a Maciek „Hipoteza abc, konsekwencje i uogólnienia”. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku. W piątek większość z nas wybrała się do Nowej Rudy pograć w piłkę. Osoby nieprzepadające za piłką nożna wybrały się do Osówki. Wieczorem Maks pomimo zmęczenia powiedział nam „Co to są liczby p-adyczne?”. W sobotę spakowaliśmy się i wyjechaliśmy ze względu na to, że w schronisku planowane było wesele.

W czasie wolnym graliśmy w Munchkina, Czarne Historie, a Przemek Mazur umilał nam czas grając na gitarze. Duck Song stał się absolutnym hitem tego wyjazdu :-). Zdecydowaną wadą była obecność w schronisku niezwykle głośnych kolonistów, jedzących śniadanie o 8. rano, kiedy wszyscy z nas chcieli jeszcze spać, a wieczorami oglądającymi „Zmierzch” na świetlicy za szklaną ścianą i uczących się tańczyć w pomieszczeniu, od którego z kolei oddzielała nas dziurawa ściana.

Z podziękowaniami dla Maksa za pomoc w napisaniu.

Uczestnicy Szkoły Letniej:

• Antoni Leon Dawidowicz