«

»

sty
03

Ogólnopolska Sesja Studentów Matematyki 2018

W dniach 7-9 grudnia 2018 roku odbyła się Ogólnopolska Sesja Studentów Matematyki, którą organizowaliśmy przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytetem Pedagogicznym. Brało w niej udział 48 uczestników z dziesięciu uczelni. Przez trzy dni zostały wygłoszone dwadzieścia dwa referaty z różnych gałęzi matematyki, w tym teoretycznej i stosowanej.

W konkursie na najlepszy referat przyznaliśmy dwa wyróżnienia oraz trzy miejsca na podium. Wyróżnienia otrzymali Jan Gromko oraz Władysław Raczek. Trzecie miejsce przyznaliśmy Marcinowi Oczko za referat „Liczby Nadrzeczywiste i ich Zaskakujące Właściwości”. Drugą pozycję zajął Andrzej Kokosza referatem „Homologia Persystentna”. Najlepszym referatem okazał się „Szeregi Fouriera a Synteza Dźwięku” wygłoszony przez Filipa Przybycienia. Wszystkim laureatom gratulujemy. Warto zaznaczyć, że to uczestnicy konferencji wybierali swój ulubiony referat poprzez głosowanie.

Konferencja to jednak nie tylko referaty, lecz również okazja do poznania ludzi o wspólnych zainteresowaniach. W czasie Sesji odbyły się dwie imprezy integracyjne. Pierwsza z nich miała miejsce w uczelnianych salach, piątkowy wieczór spędziliśmy poznawając się nad planszówkami i pizzą. Druga zaś odbyła się w krakowskim klubie Filutek, gdzie mieliśmy okazję razem wznieść toast urodzinowy naszej miłościwie panującej pani prezes oraz Natalii Kupiec.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, referentom za głoszenie prawdy pośród prostego ludu, a organizatorom za trud włożony w to, by konferencja odbyła się płynnie. Zapraszamy za rok!