KMS Open Day

We środę, 16. listopada 2016 r. odbył się Turniej Gier Planszowych KMS Open Day.

Nagrodą główną był darmowy wyjazd na najbliższy wyjazd Koła Matematyków Studentów UJ, Szkołę Zimową, która odbędzie się w przerwie pomiędzy sesją zimową a zimową sesją poprawkową.

Ze względu na to, że gry były bardzo różnorodne, zarówno pod względem czasu, jak i popularności, opracowano algorytm liczenia wag. Mianowicie:

Niech liczba gier będzie n
Niech przeciętny czas gry w grę i będzie  ti (mediana z ankiety)
Niech liczba oddanych głosów na grę i będzie vi
Wagę gry i zdefiniujmy jako wi

Za każdą kolejną rozegraną grę przez danego gracza, waga gry dla tego gracza spadała o 25%

Laureatem w kategorii głównej został Maciej Brzeski. W kategorii nigdyczłonek Koła została Agnieszka Kucia. Zwycięzcy będą mieli niepowtarzalną możliwość pojechania za darmo na Szkołę Zimową KMS z Matematyką Dyskretną. Gratulujemy wyników i mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście.

Oto ranking turnieju (polecam poklikać na tytuły gier 😉 ):

Jeżeli ranking nie wyświetla się poprawnie, zaktualizuj lub użyj innej przeglądarki.