«

»

sie
03

Szkoła Letnia – sprawozdanie

Pod koniec lipca udaliśmy się tradycyjnie na szkołę letnią. W tym roku odbywała się ona w Bieszczadach, w miejscowości Górzanka a jej motywem przewodnim było prawdopodobieństwo.

Około 16 dotarliśmy autobusem do Wołkowyji gdzie zjedliśmy obiad po czym już pieszo udaliśmy się do górzanki. Schronisko poza standardowym miejscem do spania i kuchnią było wyposażone w boisko do siatkówki które okazało się jednym z ważniejszych miejsc wyjazdu oraz stół do ping ponga.

Podczas wyjazdu zostały wygłoszone trzy referaty, wszystkie powiązane z tematem szkoły. Maria Paleczny opowiadała o Metodzie Probabilistycznej, Marcel Mroczek o liczbach normalnych a Anita Gilarska przedstawiła analizę opłacalności gier dostępnych w totalizatorze sportowym.

Korzystając ze świetnej pogody wielokrotnie wybieraliśmy się nad Solinę, by pływać w niej wpław lub na rowerkach wodnych i kajakach. Udaliśmy się również na wycieczkę do miejscowości Solina skąd wróciliśmy pieszo górską trasą. Naturalnie zorganizowaliśmy również ognisko, które było tak udane że trwało do rana.  Jak zwykle w wolnym czasie graliśmy w gry planszowe, pojawiło się Smallworld, karteczki, go, Prawo Dżungli ale rekordy popularności biły gry karciane, w szczególności blef oraz brydż.

Powrót do Krakowa przebiegł bez problemów, większość z nas przespała całą drogę gdyż wyjeżdżaliśmy bardzo wcześnie.