«

»

maj
10

Quasinarium Wiosenne – sprawozdanie

Na przełomie kwietnia i maja udaliśmy się na Quasinarium Wiosenne do malowniczej Doliny Złotego Potoku.
Nocowaliśmy w schronisku młodzieżowym w Pokrzywnej. Poza dwoma pokojami do spania mieliśmy dostęp do sali z telewizorem i biblioteczką oraz kuchni. Na terenie schroniska znajdowało się również boisko do koszykówki z którego często korzystaliśmy.
Wyjazd ten obfitował w referaty z których większość łączył motyw uczenia maszynowego. O tym zagadnieniu opowiadała Agnieszka Pocha (konwolucyjne sieci neuronowe), Michał Ziobro (sieci neuronowe) oraz Maciej Brzeski (strategie sztucznej inteligencji w grach). Paweł Wanat opowiedział nam o Probabilistycznej metodzie usuwania znaków wodnych z mediów cyfrowych, a Artur Polański przedstawił sofizmaty matematyczne.
Jak zwykle poza nauką udało nam się zwiedzić okolicę, zdobyliśmy wszystkie okoliczne szczyty oraz skorzystaliśmy z bliskości granicy i odwiedziliśmy Czechy. Korzystając ze sprzyjającej pogody zorganizowaliśmy sobie ognisko z kiełbaskami oraz gitarą. Nie obeszło się bez gier planszowych i karcianych, graliśmy w go, Osadników z Catanów, Avalon, Prawo Dżungli oraz wzbogaconego o nowe zasady blefa.