»

gru
15

Mikołajkowy Turniej Szachowy – relacja

Mikołajki minęły. Święty obdarował nas prezentami, a my jak co roku zorganizowaliśmy Turniej Szachowy.

Tegoroczny Turniej odbył się 7 grudnia 2013 w budynku WMiI. Wzięło w nim udział 15 zawodników:

Tomasz Zmarz

Rozgrywki były prowadzone w systemie szwajcarskim rozpisanym na 7 rund. Z uwagi na to, że nie mieliśmy wielkich tłumów, a Turniej miał charakter towarzyski, kategorie zawodników nie były brane pod uwagę.

Turniej zakończył się zwycięstwem Sabiny Jabłońskiej, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. Drugie miejsce zajęła Joanna Dobrzańska, a na najniższym stopniu podium stanął Sylwester Zając. Zwycięzcy zostali obdarowani Kołowymi upominkami przez naszego Mikołaja – sędziego, którym był Kamil Pałka.

Po zakończeniu zawodów kilku uczestników zdecydowało się zostać nieco dłużej, by jeszcze przez chwilę pomęczyć głowę nad szachownicą. Ta inicjatywa pozwala mi chyba stwierdzić, że Turniej był dla nich dobrą zabawą.