«

»

lis
20

Szlachetna Paczka

Jak co roku Koło Matematyków Studentów UJ bierze udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Chcielibyśmy prosić o pomoc wszystkich studentów i pracowników naszego Wydziału.

Datki i produkty z listy potrzeb można wrzucać do 5 grudnia 2013 do skrzynki z napisem „Szlachetna Paczka” stojącej w lokalu Koła (p. 1008).

Komu pomagamy?

Pani Raisa (40 l.) z mężem Konstantym (41 l.) oraz dwójką dzieci, Kirą (17 l.) i Jakubem (10 l.) kilka miesięcy temu przeprowadzili się z Mołdawii do Polski. Są wspaniałymi pogodnymi ludźmi, którzy z miłości do dzieci zdecydowali się na tak odważny krok.

5 lat temu w głowach rodziców zrodziło się marzenie aby przyjechać do Polski i tym samym dać dzieciom perspektywy na przyszłość i większe możliwości. Przez ten okres odkładali pieniądze z zarobków aby mieć fundusze na start w nowym kraju. Przyjechali tu w sierpniu, a pan Konstanty, który pracował jeszcze przez jakiś czas w Mołdawii, dołączył do swojej rodziny ok. 1,5 miesiąca temu. Niestety podstawowym problemem rodziny jest dotychczasowy brak pracy w Polsce obojga rodziców.

Rodzice bardzo starają się znaleźć zatrudnienie, gdyż wiedzą, że tylko w tym mogą upatrywać poprawy swojej sytuacji. Jednak do tej pory wysyłanie CV i wykorzystywanie pomocy niewielu znajomych nie dało efektów. Rodzina żyje dotychczas z oszczędności na które zapracowali w kraju rodzinnym, nie mają żadnych bieżących dochodów. Mają dobre warunki mieszkaniowe, jednak rodziny nie stać na dodatkowe wydatki jak wyjście któregoś z dzieci z klasą do kina, brakuje również funduszy na zakup wszystkich podręczników.

Dużą pomocą dla rodziny byłby zakup brakujących podręczników dla dzieci. Kurs języka polskiego dla zaawansowanych pomógłby w otrzymaniu pracy.

Czego potrzebuje rodzina?

1. Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem

2. Środki czystości
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Pasta do zębów, Mydło/żel myjący

3. Pomoce szkolne:
Podręczniki Jakub:

- Technika wyd. Operon, „Zajęcie techniczne w kl. 4-6 Odkrywamy na nowo”;

- Podręcznik do religii, klasa 4, „Słuchamy Pana Boga”, red. ks. Panuś T, wyd. Św. Stanisława BM;

Kira:

- Geografia LO Kl. 1, „Oblicza geografii”, Uliszak R., Wiederman K., wyd. Nowa Era (zakres podstawowy);

- „Biologia na czasie”, Bonas E., wyd. Nowa Era (podręcznik do szkół ponadgimnazjalnych, zakres podstawowy);

- WOK, „W centrum uwagi”, Janicki A., wyd. Nowa Era (podręcznik do szkół ponadgimnazjalnych, zakres podstawowy)

4. Inne potrzeby:

zaawansowane kursy języka polskiego

5. Najważniejsze potrzeby:
1. Brakujące podręczniki dla dzieci;

2. Kursy języka polskiego – poziom zaawansowany;

3. Żywność;

W związku z tym, że Szlachetna Paczka to projekt świąteczny, chcielibyśmy podarować rodzinie upominki. Jakub marzy o piłce do gry w piłkę nożną, natomiast Kira chciałaby dostać plecak do szkoły w jej ulubionym, fioletowym kolorze.

Liczymy na Wasze zaangażowanie w realizację tego szczytnego celu i dziękujemy za wszelką pomoc.