«

»

maj
08

Turniej Mahjonga – relacja

Po raz drugi został zorganizowany turniej Mahjogna.  Na starcie zasiadło 16 osób, czyli dokładnie tyle samo  ile w zeszłym roku. Frekwencja zatem nie spada 🙂

Eliminacje zaczęły się z drobnym poślizgiem, ale dostarczyły za to nie małych emocji.  Padały rzadkie układy i wysokie wygrane.  Na aż 2 stołach pojedynki zostały zakończone przed końcem rundy południowej.  Swoje stoliki zdominowali: Anita, Damian i Maria. Za dużą niespodziankę należy uznać odpadnięcie jednego z faworytów Michała Góreckiego.

061

W półfinale, który odbył się kolejnego dnia, zagrały osoby z miejsc 1-2 oraz Adam, który wszedł na miejsce nieobecnego Tomasza. Na drugim stoliku Konrad razem z Adamem dość pewnie zapewnili sobie awans do finału. Znacznie więcej emocji było na pierwszym stoliku, gdzie rywalizacja była niezwykle wyrównana i do końca każdy mógł awansować. Ostatecznie awansowali Anita i Maciek kosztem Damiana, który prowadził przez większość gry.

081

Miał być wielki finał, mnóstwo emocji i walka o zwycięstwo do samego końca. Niestety jedyna przedstawicielka płci pięknej zdecydowała się na inny scenariusz i wręcz zdemolowała rywali. Bardzo szybko osiągnęła znaczącą przewagę i finał okazał się walką o drugie miejsce.

Ostateczne miejsca w finale:

1. Anita Gilarska
2. Maciej Brzeski
3. Adam Białożyt
4. Konrad Welc

Dla zwyciężczyni gratulacje 🙂

092