«

»

Maj
14

X Miedzyuczelniana Naukowa Sesja Studencka – harmonogram

Już w najbliższy piątek zaczynamy X Międzyuczelnianą Naukową Sesję Studencką! Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na ciekawe referaty i poczęstunek. Poniżej zamieszczamy harmonogram Sesji.

X Międzyuczelniana Naukowa Sesja Studencka
18-20 maja 2012r.

Piątek, 18 maja 2012
UP, ul. Podchorążych 2, sala 216

17:00-17:30 – Twierdzenie Donskera (Jacek Podlewski, I roku II st. AGH)
17:35-18:05 – Krzywe eliptyczne (Weronika Czerniawska, III rok I st. UJ)
18:05-18:20 – Przerwa na herbatę i ciasteczka
18:20-19:05 – Funkcja Dzeta-Riemanna a twierdzenie o liczbach pierwszych (Maciej Gawron, I rok II st. UJ)
19:10-19:50 – O pewnych własnościach numerical range (Piotr Pokora, I rok, II st. PK)
19:55-20:25 – Aproksymacja funkcji holomorficznych (Paweł Pietrzycki, I rok II st. UJ)

Sobota, 19 maja 2012
UJ, ul. Łojasiewicza 8, sala 0089

11:00-11:30 – Skojarzenia (Paweł Wanat, III rok I st. UJ)
11:35-12:05 – Grupy skończone w geometrii euklidesowej (Sylwia Napora, I rok I st. UJ)
12:30-13:05 – Gęstość zbioru w punkcie (Dariusz Dudzik, II rok, II st. PK)
13:05-13:20 – Przerwa na herbatę i ciasteczka
13:20-14:00 – O prawie Benforda, czyli jak wykryć fałszerstwa wyborcze i malwersacje finansowe (Dominik Wrana, I rok II st. UJ)
14:05-14:35 – ‚Galois descent’ dla przestrzeni wektorowych (Maksymilian Grab, II rok II st UJ)
14:35-15:00 – Przerwa obiadowa
15:00-18:00 – Turniej Blefa o Puchar Prezesa KMS UJ

Niedziela, 20 maja 2012
AGH, al. Mickiewicza 30, budynek B7

10:00-10:30 – Kolorowanie przestrzeni Banacha (Michał Świętek, I rok II st. UJ)
10:35-11:10 – Kategoria Lusternika-Schnirelmana (Martha Ubik, III rok I st. UJ)
11:10-11:25 – Przerwa na herbatę i ciasteczka
11:25-12:10 – Tw. Mergeljana i zastosowania (Konrad Żołna, III rok I st. UJ)
12:15-13:00 – Wokół twierdzenia Stone’a- Weierstrassa (Kamil Kuźmicki, III rok I st. UJ)
13:00-13:15 – Przerwa na herbatę i ciasteczka
13:15-14:00 – Twierdzenie Hindman’a (Mikołaj Frączyk, III rok I st. UJ)
14:05-14:35 – Matematyka nitką malowana (Milena Chmiel, III rok I st. UJK)
14:40-15:25 – Konstruowalność n-kątów foremnych (Anna Szumowicz, III rok I st. UJ)