«

»

gru
07

IX Międzyuczelniana Naukowa Sesja Studencka

Już w najbliższy weekend zapraszamy na IX Międzyuczelnianą Naukową Sesję Studencką organizowaną wspólnie z Kołami z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Pedagogicznego.

Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram Sesji Studenckiej. Zapraszamy!

Piątek, 9 XII 2011
Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2 sala 114
- 17:00 – 17:30 – „Twierdzenie Schura o macierzy hermitowskiej” – Piotr Pokora, PK
- 17:35 – 18:05 – „Charakteryzacja metryk generowanych przez normy” - Marta Grzywna, UP
- 18:05 – 18:20 – przerwa na herbatę i ciasteczka
- 18:20 – 19:05 – „Klasteryzacja grafu i to co z niej wynika w kontekście rozwoju epidemii” – Wojciech Ganczarek, UJ
- 19:10 – 19:50 – „Wokół automatów Buchiego” – Paulina Rozwód, PK
- 19:55 – 20:25 – „Funkcje quasi-wypukłe” – Justyna Połeć, UP

Sobota, 10 XII 2011
Uniwersytet Jagielloński, ul. Łojasiewicza 6, sala 1094
- 11:00 – 11:45 – „Topologiczna aparycja Cantora” – Michał Świętek, UJ
- 11:50 – 12:35 – „Krzywe eliptyczne a kryptografia” – Paweł Bogdan, UJ
- 12:35 – 12:50 – przerwa na herbatę i ciasteczka
- 12:50 – 13:25 – „Uogólnienia twierdzenia Weierstrassa i twierdzenie o funkcji uniwersalnej” – Konrad Żołna, UJ
- 13:30 – 14:05 – „Odległość funkcji ciągłych od wielomianów i zadanie Steinhausa” – Kamil Kuźmicki, III rok, I st. UJ
- 14:05 – 14:35 – przerwa obiadowa
- 14:35 – 15:05 – „Twierdzenie van Kampena” – Dariusz Dudzik, PK
- 15:10 – 15:40 – „Zastosowania teorii algebr Banacha” – Paweł Pietrzycki, UJ
- 15:40 – 15:55 – przerwa na herbatę i ciasteczka
- 15:55 – 16:25 – „Rozmaitości centralne” – Martha Ubik, UJ
- 16:30 – 17:00 – „Zastosowania nauczania maszynowego” – Wojciech Jamrozy, UJ

Niedziela, 11 XII 2011
AGH, al. Mickiewicza 30, budynek B7 sala 1.8
- 10:00 – 10:30 – „Krótki wstęp do teorii krakowianów, czyli jak usprawnić ręczne rozwiązywanie układów liniowych” – Damian Sierpiński, AGH
- 10:35 – 11:10 – „Grupy Mathieu” – Piotr Wójcik, UJ
- 11:10 – 11:25 – przerwa na herbatę i ciasteczka
- 11:25 – 11:55 – „Rozwiązywanie niektórych wykładniczych równań diofantycznych metodą LTE” – Jacek Dębowski, AGH
- 12:00 – 12:30 – „Struktura grafów – produkty” – Paweł Morkisz, AGH
- 13:35-13:50 – przerwa na herbatę i ciasteczka
- 12:50 – 13:35 – „Metody szacowania norm operatorów na przestrzeniach Hilberta” – Mikołaj Frączyk, UJ
- 13:40 – 14:10 – „Podstawy teorii węzłów” – Kamil Bryll, UJ
- 14:15 – 15:00 – „Moduły injektywne” – Anna Szumowicz, UJ