«

»

lis
02

Konkurs na Cytat Roku

Jak wiemy, w ferworze wykładania czy prowadzenia ćwiczeń prowadzący często raczą nas różnymi wspaniałymi tekstami. Studenci skrupulatnie je notują… Zachęcamy do zapisywania cytatów na kartce wiszącej na tablicy przed Kołem, aby „wystartowały” w Konkursie na Cytat Roku (nie zapomnijcie dopisać, kto jest autorem cytatu). Zbieramy cytaty z obecnego roku akademickiego. Głosowanie odbędzie się w czerwcu, a zwycięzca zostanie zaproszony do wygłoszenia wykładu dla studentów na wybrany przez siebie temat. Cytaty, które wygrały w poprzednich edycjach:

  1. „Tomasz z Akwinu dużo jadł i dużo pracował, dlatego żył tylko 49 lat, a ci menele żyją w nieskończoność.” (dr Adam Janik, 2009)
  2. „Wykonujemy n rzutów orłem.” (dr hab. Wojciech Słomczyński, prof. UJ, 2008)
  3. „Może się mylę, może to liczyłem w innym miejscu i innym czasie… Może to w ogóle nie byłem ja…” (dr hab. Klaudiusz Wójcik, prof. UJ, 2008)
    • „Dr Tabor: – Odejmuję f(x)… Czemu mogę to odjąć?
    • Student: – Bo to jest zero.
    • Dr Tabor: – Taaak… To dobry argument… Ale tak naprawdę to mogę odjąć, bo to jest mój wykład i ja mogę wszystko!” (dr Jacek Tabor, 2006)
  4. Podczas egzaminu z rachunku prawdopodobieństwa, tuż przed rozdaniem zadań:
    • „Student: – Czemu pan doktor jest taki smutny?
    • Dr Kulczycki: – Zaraz pan zobaczy!” (dr Marcin Kulczycki, 2005)
  5. „Niech A będzie dowolnym zbiorem i niech moc A będzie… z wami!” (dr Dariusz Cichoń, 2004)
  6. „To twierdzenie ładnie się udowadnia – wystarczy pobawić się jądrami.” (dr Ewa Cygan, 2003)
  7. „Proszę państwa, państwo wiecie, że to zero to nie jest to samo zero. Bo po świecie chodzi wiele różnych zer. Wystarczy włączyć telewizję…” (dr Krzysztof Ciesielski, 2001)
  8. „Przyjmijmy taką konwencję, że wiemy, o czym mówimy.” (dr Zdzisław Pogoda, 2000)
  9. „Może zapalimy światło – czy nie? – żeby coś się działo.” (dr hab. Klaudiusz Wójcik, prof. UJ, 1998)
  10. „Pan mówi, że to widać, ja mówię, że nie widać, a na razie to ja decyduję o tym, czy coś widać, czy nie.” (prof. dr hab. Piotr Zgliczyński, 1997)
  11. Idąc na wykład ze szklanką herbaty: „Proszę uważać, abym kogoś nie oblał jeszcze przed egzaminem.” (dr hab. Witold Kleiner, 1996)