«

»

lis
30

Quasinarium Jesienne – sprawozdanie

Sprawozdanie autorstwa Kamila Brylla:

Quasinarium jesienne 2010

10 XI zasadnicza część uczestników tegorocznego quasinarium jesiennego zebrała się by wyruszyć umówionym busem ku Łazom i podobnie jak w roku ubiegłym bus nie zjawił się, być może stanie się to nową kołową tradycją
Po dość długim oczekiwaniu wyruszyli na podmiejski autobus, którym już dotarli niemal na miejsce, wystarczyło po ciemku przedrzeć się przez błoto, tym razem bez przeskakiwania strumieni i po krótkim marszu asfaltem było się już w schronisku. Po rozpakowaniu nastąpiła wstępna integracja.

W czwartek dojechali pozostali quasinariowicze, a ci, którzy byli już na miejscu ruszyli zdobywać okoliczne skałki. Dzień upłynął na wspinaczce i drobnych wycieczkach, by po kolacji zająć się częścią naukową, tzn. Referatami Przemysława Mazura i Michała Świętka o „Lemacie Aleksandera o podbazie i jego zastosowaniach” oraz o tym „Jakie jest prawdopodobieństwo, że losowo wybrany ułamek jest nieskracalny?” odpowiednio. Kulminację wieczoru stanowiły natomiast psycholog i mafia.
Piątek wyglądał bardzo podobnie do czwartku – w dzień wycieczki, bilard, który przeżywał swą drugą młodość oraz wieczorne referaty, które wygłosili Tomek Bińczycki – „”Metody kompresji tekstu na podstawie algorytmu Huffmana” oraz Przemek Jedynak – „Funkcja maksymalnych przesunięć dla maszyn Turinga”.
Sobota ze względu na całkiem niezgorszą pogodę stanowiła powtórkę ze wspinaczki i innych rozrywek, które umilały oczekiwanie na referaty prof. Grzegorza Lewickiego – „O problemie Banacha-Mazura” i Agnieszki Paszek „Topologia intuicyjna”, po których było ognisko, czyli to na co wszyscy tak naprawdę czekali. Zabawa przy kiełbaskach i dźwiękach gitary trwała do rana. A tuż przed świtem najwytrwalsi ruszyli by zdobyć Sokolicę, co się nawet udało 2 śmiałkom.

Na wyjeździe doskonale bawili się:
1.Magdalena Soprych
2.Przemysław Mazur
3.Agniezka Łupińska
4.Damian Leśniak
5.Michał Świętek
6.Jan Podoski
7.Anna Sulima
8.Magdalena Sulima
9.Aleksandra Tomaszek
10.Kamil Bryll
11.Michał Milowski
12.Michał Tumiłowicz
13.Dorota Kapturkiewicz
14.Helena Kierepka
15.Katarzyna Waligórska
16.Mateusz Bielawski
17.Anna Szumowicz
18.Magdalena Figurska
19.Tomasz Bińczycki
20.Anna Duź
21.Wojciech Lubawski
22.Krzysztof Bulik
23.Anna Pieniążek
24.Leszek Pieniążek
25. Piotruś
26.Agnieszka Iwańska
27.Maria Dudek
28.Grzegorz Głąb
29.Kuba Pochrybniak
30.Justyna Archacka
31.Agnieszka Paszek
32.Przemysław Jedynak